
Warsztaty „Rusałki nad Rusałką” (makramowe motyle), prowadzone przez Annę Marię Brandys i Magdalenę Kleszyńską z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Na warsztaty obowiązują zapisy: michalina@barakkultury.pl
Wystawa i warsztaty są organizowane w ramach festiwalu „Rusałka – jezioro, które łączy” finansowanego przez Miasto Poznań.
Organizacja: Fundacja Barak Kultury. Miejsce: POSiR Golęcin, od strony śluzy Bogdanki. Godziny otwarcia wystawy w sobotę, 17 maja: od godz. 11 do 20.
Podobnie jak ludzie, bóbr jest zwierzęciem, które ma silny wpływ na środowisko ze względu na swój niekontrolowany pęd twórczy. Prezentowane obiekty ilustrują różnorodność twórczej mocy Bobra. Spojrzenie na pracę Bobra-Artysta i jego drewniane obiekty może pomóc przezwyciężyć ograniczenia naszego gatunku i zastanowić się również nad ludzkimi działaniami. Ponadto rzeźby wykonane przez Bobry są okazją do ponownego rozważenia konsekwencji kreatywności oraz nadprodukcji istniejącej także w sferze artystycznej. Dziś coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w antropocenie, w czasie charakteryzującym się nadmierną eksploatacją, zatruciem środowiska i zmianami klimatycznymi. Jako kuratorzy Bobrów bardzo poważnie traktujemy ich wymagania – piszą Anne Peschken i Marek Pisarsky. Wszystkie dzieła sztuki są prezentowane na odpowiednich cokołach i oświetlone w najlepszy możliwy sposób.
Ekspozycji rzeźb Bobrów towarzyszą prace korników, które według prowadzonych badań zawierają wiadomości lub komunikaty międzygatunkowe… Kuratorzy wystawy pracują obecnie nad ich rozszyfrowaniem.
Na wystawie znajdą się obiekty pozyskane m.in. z okolic jeziora Rusałka. Będą jej towarzyszyły warsztaty „Rusałki nad Rusałką” (makramowe motyle) i „Kapsuły wspomnień” (tworzenie papieru czerpanego z nasionami), obydwa prowadzone przez Annę Marię Brandys i Magdalenę Kleszyńską z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Warsztaty „Kapsuły wspomnień” (tworzenie papieru czerpanego z nasionami), prowadzone przez Annę Marię Brandys i Magdalenę Kleszyńską z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Na warsztaty obowiązują zapisy: michalina@barakkultury.pl
Wystawa i warsztaty są organizowane w ramach festiwalu „Rusałka – jezioro, które łączy” finansowanego przez Miasto Poznań.