wstęp bezpłatny
Adres: ul. Gdańska 2
Ostatnie wejście o godz. 00:00
Wstęp na ekspozycję główną będzie możliwy na podstawie bezpłatnego biletu przygotowanego specjalnie na Noc Muzeów 2024. Bilety będą wydawane od godz. 17:00 w holu budynku głównego Bramy Poznania w godzinach trwania wydarzenia. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji wejściówki. Kolejka po bilety będzie formowana przed wejściem do budynku od strony ul. Gdańskiej. W trakcie trwania wydarzenia wejście do instytucji będzie otwarte od strony ul Gdańskiej. Wyjście z Bramy Poznania będzie możliwe tylko poprzez Śluzę Katedralną, w kierunku Ostrowa Tumskiego.
W sobotę standardowe zwiedzanie ekspozycji głównej będzie możliwe co 20 min. do godz. 15:00 (o godz. 15:00 ostatnie wejście przed rozpoczęciem Nocy Muzeów). W niedzielę, 19 maja pierwsze wejście na ekspozycję o godz. 11:20.
Adres: Św. Marcin 78
Ostatnie wejście o godz. 00:00
Wstęp na ekspozycję Centrum Szyfrów Enigma będzie możliwy na podstawie bezpłatnego biletu przygotowanego specjalnie na Noc Muzeów 2024. Bilety będą wydawane od godz. 17:00 w budynku Collegium Martineum, w którym mieści się Centrum Szyfrów Enigma, w godzinach trwania wydarzenia. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji wejściówki.
Kolejka po bilety będzie formowana przed wejściem do budynku od strony skrzyżowania ulic św. Marcin i Kościuszki. Pobranie biletu będzie wiązało się z niezwłocznym wejściem na ekspozycję – nie będzie możliwości odbioru biletu na późniejszą godzinę zwiedzania.
W sobotę standardowe zwiedzanie ekspozycji głównej będzie możliwe co 15 min. do godz. 15:00 (o godz. 15:00 ostatnie wejście przed rozpoczęciem Nocy Muzeów). W niedzielę, 19 maja pierwsze wejście na ekspozycję o godz. 11:15.
Wystawa czasowa w Galerii Śluza
Adres: ul. Dziekańska 2, Poznań
Co potrafi lądolód?
Równiny, niewielkie wzgórza, liczne jeziora, doliny rzek. Taki jest krajobraz Poznania i najbliższych okolic. Siły natury kształtowały go przez dziesiątki tysięcy lat. Jak przebiegała ta historia?
Jej główny bohater to Sven Lądolód. Nasz mroźny kolega był nie lada atletą: przez lata pracował nad masą i rzeźbił otaczający nas krajobraz. Co osiągnął i jakie trofea zdobył? Jak potoczyła się kariera jego następców – Drużyny Warty i Człowieka? Spróbujcie swoich sił w naszej lodowcowej siłowni – czy dorównacie mistrzowi siłą, wytrwałością i cierpliwością? Przekonajcie się, jak wiele wspólnego mają sport i geografia!
Wystawa dostępna jest w dwóch językach: polskim i angielskim
Początek spaceru u zbiegu ulic Wodnej i Świętosławskiej / Trakt Królewsko-Cesarski
Spójrzmy na Stare Miasto: średniowieczny i nowożytny Poznań, jak na dzieło stworzone przez jego dawnych mieszkańców. Dzisiejszy salon miasta przez wieki był naturalną przestrzenią życia i pracy dla poznaniaków różnych narodowości, wyznań i kultur. Spróbujemy odnaleźć ducha tego miejsca, spacerując po historycznych zakątkach Starego Rynku i otaczających go ulic i placów.