
Adres: Al. Marcinkowskiego 29 (Budynek A), ul. 23 Lutego 20 (Budynek B)
Godziny otwarcia: 14:00-00:00
Wstęp bezpłatny
Dziedziniec UAP (Budynki AB)
Emergency Entrance – vol. 3 to kolejna edycja artystycznego spotkania, organizowanego przez osoby związane z VII Pracownią Rzeźby i Działań Przestrzennych. To warsztatowe wydarzenie, które zaprasza do aktywnego uczestnictwa w twórczym procesie performatywnym, otwartym dla wszystkich – niezależnie od doświadczenia.
Podczas działań performatywnych przygotowanych przez uczestników, masz okazję wchodzić w interakcje i dołączyć do procesu budowania narracji, tworząc wspólną, artystyczną opowieść.
„Alchemiczność. Fenomen ubioru w akcie kreacji” to widowisko prezentujące modę, ubiór i kostium teatralny. Przygotowany po raz trzeci przez Katedrę Ubioru UAP pokaz, magnetyzuje widzów kształtami, scenografią, gestem scenicznym, tańcem, światłem i muzyką. Dzięki temu połączeniu, pojmiesz rzeczy większe, gdyż otwieramy drzwi do świata nieznanego, w którym króluje przygoda szukania i wynajdywania nowych sposobów życia!
To jedyne przedstawienie mody, które wypełnia pustkę nocy żywymi postaciami. W nocy sprowadzimy wschód słońca i mitologiczne narodziny, zbliżonej do ideału, istoty osobowości.
Ubiór to nie tylko codzienność, umożliwia każdemu z nas i każdej z nas na stanie się bohaterem/bohaterką, który poskromi smoka. Przeżyj alchemiczną podróż wyłonienia się z chaosu wybawiciela i doświadcz aktu kreacji, kiedy początek i koniec podają sobie dłonie.
Atrium UAP (Budynek B)
Galeria Aula, Al Marcinkowskiego 29, Budynek A UAP, I piętro
Uczestnicy wystawy: Christos Mandzios, Magdalena Grzybowska, Marek Sienkiewicz, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Karolina Freino, Grzegorz Niemyjski, Roland Grabkowski, Marek Ruszkiewicz, Aleksander Marek Zyśko, Anna Bujak, Wojciech Małek, Maciej Albrzykowski, Mariusz Kosiba, Małgorzata Kazimierczak, Tomasz Tomaszewski, Karolina Szymanowska, Andrzej Kosowski, Dariusz Jerzy Nowak, Michał Staszczak, Paweł Czekański, Janusz Jasiński, Marcel Oleszczak, Radosław Keler, Jagoda Ciechanowska, Mateusz Dworski, Piotr Olejarz, Marcin Michalak, Michał Wasiak, Angelika Tamkun, Karolina Kalocińska, Bartosz Skrzypiec, Jeremi Jędroś.
Kuratorzy wystawy: Roland Grabkowski, Marek Ruszkiewicz
„Ornament współczesności” - wystawa prac dydaktyków Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Ornament w kontekście synchronizacji wielu wątków, może przybierać formę rozważań nad dynamiką zdarzeń i wielowarstwowych opowieści wizualnych. Jednak kiedy, nawet największa ilość odniesień, zaczyna tworzyć spójny charakter, naturalnym staje się namysł nad motywem przewodnim, wyznaczającym kierunek artystycznych dążeń. Pomiędzy ,,upiększeniem", a ,,upstrzeniem" nie znajduje się bowiem żadna ,,cienka granica", a właściwie przepaść, której przekroczyć nie sposób.
Galeria PIĘTRO_2.0, Al Marcinkowskiego 29, Budynek A UAP, II piętro
Opieka kuratorska: Rafał Kotwis / Konrad Smela
Prezentacja dokumentacji wybranych realizacji rzeźbiarskich Brygady Pigmaliona pod kierownictwem jej założyciela - prof. Wiesława Koronowskiego.
Brygady Pigmaliona to grupa zrzeszająca miłośników rzeźby. Działania BxP polegają na rzeźbieniu monumentalnych – pomnikowych realizacji na żywo. Kreowane są najczęściej w przestrzeni miejskiej i mają charakter happeningowy. Autorem i inicjatorem działań jest Wiesław Koronowski, kierujący grupą. Uczestnictwo w akcjach i zarazem członkostwo w BxP ma charakter dobrowolny. Członkiem Brygad Pigmaliona staje się każdy uczestnik działań przez mianowanie.
Wiesław Koronowski, tworząc w 2007 roku Brygadę Pigmaliona jako otwartą grupę rzeźbiarską, uruchomił proces, który zawiera w sobie intrygującą sprzeczność. Grupa rzeźbiarzy, realizując w przestrzeni publicznej monumentalną rzeźbę, konstruuje ją tak, by moment wieńczący jej zakończenie rozpoczynał proces nie w pełni kontrolowanej destrukcji.
Galeria Rotunda UAP, Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29
Rafał Czekała x Igor Mikoda
Czym jest istnienie, gdy przytłacza?
Jak definiować siebie w rzeczywistości, która narzuca ciężar nie do uniesienia?
„D E F” to opowieść o jednostce zagubionej w strukturach własnego bytu – o napięciu między ciałem a świadomością, materią a dźwiękiem, ruchem a bezruchem. Wspólna przestrzeń stworzona przez Igora Mikodę (rzeźba – obiekt i animacja) oraz Rafała Czekałę (muzyka) stanowi wielowymiarowe doświadczenie, w którym plastyczna forma spotyka się z dźwiękową ekspresją. Statyczne i dynamiczne przeplatają się, oddając wewnętrzny dramat jednostki, jej wewnętrzne rozedrganie i próbę odnalezienia znaczenia. Tytuł „D E F” – surowy, urwany, jakby zawieszony w próżni – podkreśla fragmentaryczność i napięcie egzystencji. Wchodząc w ten świat, widz staje się świadkiem i uczestnikiem doświadczenia, które oscyluje między obcością a intymnością, krzykiem a ciszą, buntem a akceptacją.
Czy w chaosie można odnaleźć harmonię?
Czy w ciężarze tkwi siła?